Sublimacja

to wspaniała metoda na przenoszenie grafiki w idealnej rozdzielczości i w fotograficznej jakości na różne przedmioty. W naszej pracowni dzięki inwestycjom w przemysłowy sprzęt nie ogranicza się do małego formatu (max A3) jak w wielu agencjach lecz nawet do formatu 162 cm x długość dowolna a więc wykonujemy nadruki na pościel i tekstylia dla szwalni i zakładów produkcyjnych.

Wykorzystujemy także maszyny sublimacyjne do produkcji flag metoda ta jest o połowę tańsza niż zamawiane przez Państwa flagi z nadrukiem solwentowym także dostępnym u nas ale wykorzystywanym do produkcji banerów czy naklejek 3D.

Metoda sublimacyjna ta jest zdecydowanie tańsza i trwalsza niż inne techniki pozwala uzyskać wspaniałe tonacje kolorystyczne a także idealna trwałość ,nadruk jest niewyczuwalny ma miękki chwyt – całość po nadruku wygląda jak każda gotowa tkanina na półce w sklepie.

Różnica leży w ekonomicznym aspekcie , u nas ozdobisz pojedynczy odcinek materiału bez potrzeby inwestowania w ogromne metraże co szczególnie istotne jest dla osób zajmujących sie produkcją odzieży zawodowo.

Sitodruk

Sitodruk jest techniką graficzną, dzięki której możemy wykonać wielokolorowe nadruki na tkaninie, papierze, plastiku, folii. Technika ta polega na przygotowaniu matrycy z drobnej siatki naciągniętej na aluminiowej ramie, na której wykonuje się szablon ze światłoczułej emulsji. Następnie za pomocą gumowych rakli przeciska się farbę przez przygotowany szablon, przenosząc tym samym farbę na materiał, plastik oraz folię.

Sitodruk najczęściej stosuje się do wykonywania nadruków na koszulkach, bluzach, parasolach, torbach, materiałach transferowych i innych płaskich powierzchniach.

Sitodruk posiada wiele zalet, przez co jest chętnie wykorzystywany w trakcie tworzenia materiałów reklamowych. Cechuje go duża trwałość mechaniczna, a przede wszystkim odporność na czynniki atmosferyczne i wodę.